• Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No:122 A Blok Kat:6 Öz Sezen İş Merkezi
 • Randevu Al

Ticaret Hukuku

Apoint Hukuk

Yardıma ihtiyacınız varmı?

Esentepe Mah Büyükdere Cad.No:122 A Blok Kat:6 Öz Sezen İş Merkezi

Telefon : 0(212) 272 75 70

Email : info@apointhukuk.com

İletişim

Avukatlarımız

 • Mehmet DİNÇ

  Avukat
 • Emre SANCAKTAR

  Avukat
 • Sevgi Reyhan Abay

  Avukat
 • Hüseyin Onur Okyol

  Stj. Avukat
ticaret hukuku

Ticaret Hukuku

Yapılarına ve faaliyet alanlarına göre ilgili mevzuat uyarınca şirketlere danışmanlık hizmeti sağlanması, Ticari ilişkilerden doğan ihtilafların çözümü, Ticaret şirketlerinin hisse devir işlemlerinin yürütülmesi, Ticaret şirketlerinin ilgili mevzuata göre ana sözleşme tadilleri.

Türk Ticaret Hukuku, ticari faaliyetler sonucu doğan ticari ilişkiler ile ilgili uyuşmazlıkları, ticari ilişkileri düzenler. İnsanlar arasındaki borç ilişkileri ticari faaliyetlerden dolayı ise ticaret hukuk içerisinde değerlendirilir. Şayet ticari bir ilişkiden kaynaklanmayan bir borç ilişkisi varsa bu durumda borçlar hukukuna göre işlem yapılır.

Ticaret Hukuku, insanlar arasındaki ticari ilişkileri içerir. Sermaye Piyasası Kanunu, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu da ticaret hukuku kanunlarındandır. Ticaret hukuku genel olarak tacir, ticari işletme, ticaret sicili, ticaret unvanı, haksız rekabet, ticari defterler, cari hesap, ticari işler tellallığı, acentelik, ticaret ortaklıkları ile ilgidir. Ticaret ortaklığı denilince kollektif, komandit, anonim, limited, kooperatif ortaklıklar anlaşılır.

Ticaret Hukukunu ilgilendiren belgeler düzenlenme biçimleri isme yazılı yazılı ve hamiline yazılı poliçe, bono, çek, emtia senetleri, taşıma senetlerdir.

Deniz ticaret hukuku, sigorta hukuku da ticaret hukuku dalındandır.

Hukuki Yardım İçin
Avukatımızla Görüşün

Aydınlatma metnini okudum

Apoint hukuk bürosu her an ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda